طبق گزارشی که خبرگزاری CNBC منتشر کرده است، اپل خیلی بی سر و صدا مشغول کار روی سنسورهایی است که سطح قند خون را برای افراد دیابتی محاسبه می‌کنند. اپل تیمی از مهندسان بیومکانیکی را استخدام کرده است تا روی این پروژه کار کنند و آن‌ها هم نمونه‌ی اولیه‌ای ساخته‌اند که می‌تواند بدون نیاز به تست خون و سیستم‌های این چنین و فقط با تماس پوستی، سطح گلوکز را اندازه‌گیری می‌کند.

کالای دیجیتال , موبایل , لپ تاپ ,  خرید پستی کالا ، خرید آنلاین کالای دیجیتال

اپل تیم مهندسانی که استخدام کرده است را در دفتری جداگانه در «پالو آلتو» مستقر کرده. به نظر می‌رسد که این گروه مهندسان، حداقل پنج سال روی سیستم‌شان کار کرده باشند و این سیستم آن‌قدر کامل است که اپل آزمایش آن را در کلینک‌های منطقه‌ای کالیفرنیا آغاز کرده است.

 

گروهی که سیستم تشخیص قند خون رت برتی اپل می‌سازد، ظاهرا توسط «جانی سروجی» رهبری می‌شود. سروجی معاون بخش تکنولوژی‌های شرکت اپل است. طبق گزارش CNBC، تیم سازنده‌ی این سنسورها از ۳۰ نفر تشکیل شده است.

ایده‌ی ساخت گجت‌های پوشیدنی که می‌توانند وضعیت بیماری‌هایی مثل دیابت را تشخیص دهند، در زمان استیو جابز در اپل مطرح شده بود.

گوگل هم به دنبال ساخت حسگرهای وضعیت گلوکز است، اما سیستم گوگل از لنزهای تماسی استفاده می‌کنند تا میزان قند خون را از تماس با چشم تشخیص دهند.